amd ryzen 5 7600x opis

AMD RYZEN 5 7600X – tanio i wydajnie

AMD Ryzen 5 7600X to procesor o wysokiej wydajności, stworzony z myślą o zapewnieniu niezrównanej mocy obliczeniowej dla wymagających użytkowników przy jednocześnie przystępnej cenie – wciąż wiele niższej niż procesory z tego samego segmentu spod znaku Intela. Został zaprojektowany z myślą o przetwarzaniu wielu wątków i zadań jednocześnie. To czyni go idealnym wyborem dla osób zajmujących się grami, edycją wideo czy tworzeniem zawartości.

AMD RYZEN 5 7600X – specyfikacja

Architektura: Zen 4
Taktowanie rdzenia: 4,7GHz (5.3GHz w trybie turbo)
Liczba rdzeni: 6
Liczba wątków: 12
Odblokowany mnożnik do OC: Tak
Pamięć podręczna: 38MB
Zintegrowany GPU: Tak
Chipset: X670, X670E, B650, B650E
Pobór mocy: 105W
Obsługiwana pamięć: DDR5-5200

Dokładną specyfikację sprawdzisz w dowolnym sklepie.

Co ponadto?

ryzen 5 7600x

Niezależnie od tego, czy renderujesz 3D o wysokiej jakości, eksportujesz wymagające pliki wideo w wysokiej rozdzielczości czy generujesz lub wizualizujesz architektoniczne projekty, procesor AMD Ryzen 5 7600X zapewni Ci komfort pracy. Oprócz czystej sprzętowej wydajności, możesz zwiększyć swoją wydajność dzięki usprawniającym pracę technologiom, takim jak wsparcie dla pamięci masowej PCIe 5.0, pamięci RAM DDR5 i WiFi 6E. Pamiętaj koniecznie, że procesor jest wyposażony także w wydajny, wbudowany procesor graficzny GPU.

Odblokowany mnożnik

W standardzie producenta AMD bywa iż mnożnik taktowania procesora zostaje odblokowany. Dzięki temu można w miarę prosty sposób wykrzesać z tej bestii jeszcze więcej wydajności. O podkręcaniu procesora AMD możesz przeczytać w jednym z wpisów na naszym blogu.
Trzeba jednak być przygotowanym, że chłodzenie BOX zawarte w zestawie z procesorem nie będzie wystarczająco wydajne. Będzie potrzeba więc wyposażyć się w dodatkowe chłodzenie powietrzem.

Jeżeli więc szukasz taniego i wydajnego procesora, to 7600X jest właśnie dla Ciebie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top